Jak zezłomować auto i zarobić na nim?

Smutny dzień, w którym koszt naprawy samochodu okazuje się większy, niż faktycznie jest wart, nieuchronnie może przyjść w przypadku każdego pojazdu. Pragmatyczny kierowca na ogół musi wziąć głęboki oddech i rzec „żegnaj stary przyjacielu”. Czas na złomowanie samochodu.

Są wyjątki, kiedy złomowanie samochodu może nie być najlepszym pomysłem. Na przykład, jeśli Twój samochód jest rzadkim lub cenionym klasykiem, zwariowałbyś, gdybyś go odesłał na złomowisko – lub do recyklingu pojazdów, ponieważ prawdopodobnie z czasem, będą one zyskiwać na wartości.

Pamiętaj, że złomowanie nie oznacza oddania samochodu gdziekolwiek. Powinieneś znaleźć zaufaną i renomowaną firmę np. złomowanie aut Warszawa, która współpracuje ze Stacjami Demontażu Pojazdów, czyli masz pewność, że samochód zostanie zezłomowany w jedyny możliwy legalny sposób.

Pewnie zastanawiasz się czy jesteś w stanie odzyskać cokolwiek z wartości złomu samochodu. Niestety, nie ma żadnej gwarancji, że tak się stanie, ponieważ w tych zglobalizowanych czasach wartość twojego wraku ma więcej wspólnego z cenami stali z recyklingu, miedzi i aluminium niż byłaby warta w stanie roboczym. Kiedy ceny są najniższe, niektóre firmy mogą nawet próbować obciążyć Cię opłatą za odbiór samochodu, ale przynajmniej powinieneś zażądać bezpłatnego odbioru.

Na szczęście firma, która złomuje samochody w Warszawie zapłaci Ci za każdy samochód. Niezależnie od jego stanu technicznego, wizualnego i rocznika. Możesz odzyskać część wartości Twojego auta i zainwestować je w kupno nowszego modelu.

Oczywiście, niektóre samochody są dzielone na części, zanim zostaną zmiażdżone, chyba że Twój samochód jest rzadki lub drogi w utrzymaniu, jest to mało prawdopodobne i raczej nie wpłynie na ostateczną cenę.