Jak działają skupy aut?

Skup samochodów to miejsce, w którym możemy szybko i sprawnie, bez zbędnych formalności sprzedać nasz używany samochód. Co sprawie, że to rozwiązanie może być dobre dla Ciebie? O tym w poniższym artykule.

Jak działają skupy aut używanych?

Zacznijmy od tego czym w ogóle są skupy samochodów za gotówkę. To firmy, które odkupują używane samochody i w zależności od stanu pojazdu, albo rozbierają go na części i złomują, albo odnawiają, przygotowują do dalszego użytkowania i sprzedają kolejnym kierowcą. Zapytacie kiedy warto sprzedać Wasze auto do skupu, skoro firma musi na tym aucie zarobić, a więc otrzymacie nieco mniejszą kwotę niż wartość rynkowa? Spieszymy z odpowiedzią. Po pierwsze, jeśli nasz samochód ma jakieś wady, jest uszkodzony, do poprawek blacharsko-lakierniczych lub po prostu coś mu domaga, a my nie mamy już cierpliwości by oddawać go do mechanika, z pewnością wybór autoskupu może być słuszny.

Po pierwsze, samochód, który nie jest sprawny może nie być obiektem zainteresowania Klientów w tradycyjnej sprzedaży. Skądś to znamy: myjemy samochód, przygotowujemy do sprzedaży, robimy zdjęcia, męczymy się nad stworzeniem idealnego ogłoszenia do Internetu i to daje efekt. Jednak do momentu oględzin. Tam Kupujący podczas oglądania lub jazdy próbnej zdaje sobie sprawę, że samochód wymaga dodatkowego wkładu finansowego i po prostu rezygnuje.

I tak w kółko. Stracone nerwy, pieniądze, cenny czas. Skup samochodów właśnie może pomóc w takiej sytuacji.

Skupy aut używanych, szczególnie te renomowane, to miejsca, w których możemy sprzedać swój samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy, bus, lawetę. Niezależnie od tego jaki jest rocznik, przebieg czy widoczne braki, będziemy mogli szybko spieniężyć nasz pojazd. Co ciekawe, nawet jeśli pojazd jest uszkodzony, rozbity, powypadkowy czy skorodowany, również możemy go sprzedać, o czym za chwilę. Skup aut to rozwiązanie, które należy wybrać, kiedy:

a) wiemy, że samochód ma sporo wad i trudno będzie go sprzedać w sposób tradycyjny,

b) potrzebujemy błyskawicznie gotówki za nasz samochód,

c) wszystkie tradycyjne próby sprzedaży naszego auta zawiodły.

Pamiętajmy, że jedną z najważniejszych zalet sprzedaży auta w skupie jest szybkość transakcji. Zdarza się, że w ciągu 24 godzin jesteśmy w stanie załatwić transakcję od pierwszego telefonu i zgłoszenia do momentu podpisania dokumentów i otrzymania gotówki.

Czy każdy skup przyjmie auto uszkodzone?

Jeśli chodzi o auta powypadkowe, uszkodzone czy rozbite, uznane skupy samochodów posiadają swoje działy autokasacji. Co to oznacza? Nie mniej nie więcej chodzi o to, że nasz samochód, który nie nadaje się już do użytku, a koszt naprawy przewyższa wartość całego pojazdu, zostanie rozebrany na części. Te, które będą sprawne, trafią na rynek wtórny i pewnie przydadzą się jeszcze innym Kierowcom, co podkreśla ekologiczny charakter działania tego typu miejsc. Reszta samochodu podlega autozłomowaniu, a my otrzymujemy odpowiednie dokumenty, które pozwolą nam wycofać samochód z ruchu drogowego w miejscowym urzędzie. Jeśli chodzi o transport takiego auta, nie musimy się martwić. Zazwyczaj renomowane skupy posiadają własne lawety, którymi odbierają auta ze wskazanego miejsca.

Mimo, że pieniądze, które otrzymamy za nasz samochód, są nieco mniejsze niż w sprzedaży tradycyjnej, pomyślcie o szybkości transakcji, która jest niemożliwa w innych przypadkach niż skorzystania ze skupu. Ponadto nie musimy martwić się formalnościami, transportem czy stresującymi wizytami wymagających Klientów. Za samochód otrzymujemy gotówkę, którą możemy przeznaczyć na zakup nowszego auta lub cokolwiek innego.