Jak dobrze i szybko sprzedać samochód?

Jeśli jesteś podobny do nas, chcesz szybko sprzedać swój samochód! Sprzedaż samochodu jest zawsze postrzegana jako proces powolny i pracochłonny. W grę wchodzi mnóstwo papierkowej roboty, a radzenie sobie z powolnym tempem jest co najmniej frustrujące. Wierzcie lub nie, ale są chwile w roku, kiedy sprzedaż samochodu staje się o wiele łatwiejsza i szybsza. Są też okresy w roku, kiedy sprzedaż samochodu może stać się absurdalnie powolna i frustrująca.

Najlepszy czas na sprzedaż samochodu

Zazwyczaj najlepszy czas na sprzedaż samochodu to sezon podatkowy. Gdzieś między marcem a sierpniem często będzie, kiedy ludzie szukają nowego samochodu. Pogoda jest ładna, drogi nie są ani oblodzone, ani mokre, a każdy chce się pochwalić swoimi nowymi pojazdami. Ludzie częściej jeżdżą, gdy pogoda się poprawia, a kiedy twoja para z dużym zwrotem podatku sprawdza się, piłka zaczyna się poruszać, abyś mógł szybko sprzedać swój samochód.

Najgorszy czas na sprzedaż samochodu

Powinno być oczywiste, kiedy jest najgorszy czas na sprzedaż samochodu. Zwykle jest to od września do grudnia do lutego. Ludzie zaczynają wydawać pieniądze na prezenty świąteczne i nie mają czasu ani pieniędzy na zakup kolejnego samochodu . Mało tego, niektóre części USA są pokryte śniegiem lub deszczem. Powoduje to, że warunki drogowe są bardziej zmienne i wprowadza niepotrzebne ryzyko, zwłaszcza dla kogoś, kto właśnie kupił nowy samochód.

Dlaczego sprzedaż samochodu trwa tak długo?

Oprócz sezonowości i popytu na samochody w określonych porach roku, istnieje wiele innych czynników, które obejmują:

  • Reklama
  • Znajdowanie kupujących
  • Spotkanie z kupującymi
  • Marnowanie czasu z kupującymi, którzy nie są poważni
  • Papierkowa robota
  • DMV

Oraz niezliczone inne czynniki, które dramatycznie spowalniają proces sprzedaży Twojego samochodu. Dwie rzeczy, które zajmą najwięcej czasu, to oczekiwanie na wymianę tytułu i przeniesienie tytułu do Twojego samochodu.

Jak długo trwa otrzymanie tytułu zastępczego?

Jeśli chcesz sprzedać swój samochód bez tytułu , jest to prawdopodobnie jedno z pierwszych pytań, jakie sobie zadasz. Czas przetwarzania będzie się znacznie różnić w zależności od stanu i może zająć od 14 dni do 90 dni lub więcej! Nie zapomnij o czasie korespondencji, który może dodać do tego co najwyżej tydzień. Nie zapomnij o dodatkowych opłatach związanych z uzyskaniem tytułu zastępczego! Ważne jest, aby mieć tytuł, zanim jeszcze spróbujesz sprzedać komukolwiek swój samochód. Po uzyskaniu tytułu możesz rozpocząć proces poszukiwania kupca na swój samochód.

Jak długo trwa przeniesienie tytułu własności samochodu?

Przeniesienie własności samochodu to kolejna frustrująca część procesu sprzedaży samochodu. Może to potrwać do 20 dni lub dłużej, zanim stan przetworzy przeniesienie tytułu. Spowalnia to finalizację sprzedaży samochodu, ale jest niezbędnym krokiem przy sprzedaży samochodu.

Miejsca do sprzedaży samochodu, które mogą być szybkie

Są pewne miejsca, w których ludzie lubią kupować i sprzedawać swoje pojazdy, ponieważ uważają, że będzie to najszybszy sposób. Chociaż istnieją sposoby na szybką sprzedaż samochodu na tych stronach, większość z nich nie wie lub przecenia możliwości tych miejsc, aby szybko sprzedać swój samochód.

Allegro

Tam, gdzie nie zaleca się sprzedaży samochodów o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych serwis Allegro lepiej nadaje się do pojazdów specjalistycznych lub o wysokiej wartości. Innym problemem jest to, że możesz mieć kupujących z całego świata, co oznacza drogie, bezpośrednie koszty wysyłki. 

Otomoto

To chyba najczęściej spotykane miejsce, w którym spotykają się sprzedający i chcący kupić nowy samochód w polskim Internecie.

Facebook Marketplace

Chociaż może się to wydawać dobrym pomysłem, ludzie po prostu nie używają już Facebook Marketplace do sprzedaży samochodów. 

Renomowany skup samochodów za gotówkę

Jeśli chcesz dziś sprzedać swój samochód za gotówkę, ci nabywcy samochodów są najlepszym sposobem. Dadzą Ci wycenę online dotyczącą tego, co mogą zaoferować i oferują szybki odbiór pojazdu. Zawsze należy brać gotówkę za samochód i upewnić się, że jest to renomowana firma z dobrymi recenzjami na zweryfikowanych stronach internetowych.

Wskazówki, jak szybko sprzedać swój samochód

Są rzeczy, które możesz zrobić, aby znacznie szybciej sprzedać swój samochód. Zmniejszą to ilość pracy, którą kupujący będzie musiał wykonać później, i sprawią, że proces będzie dla nich tak płynny, jak to tylko możliwe.

Wyczyść swój samochód

Jeśli zadajesz sobie pytanie: „czy powinienem szczegółowo opisać mój samochód, zanim go sprzedam?” odpowiedź brzmi tak! Im czystszy, tym bardziej efektownie będzie wyglądał samochód bez względu na stan, w jakim jest.

Rób zdjęcia wszystkiego

Po wyczyszczeniu i uszczegółowieniu samochodu powinieneś zrobić jak najwięcej zdjęć samochodu. Im więcej ludzi zobaczy, jaka jesteś szczera, tym lepiej.

Uzyskaj wcześniej załatwione sprawy papierkowe

Jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia przed sprzedażą samochodu jest załatwienie wszelkich formalności przed rozmową z kupującymi. Im mniej problemów będzie im się wydawało, kupując od Ciebie samochód, tym większe prawdopodobieństwo, że Ci zaufają i kupią od Ciebie.